Przejdź do treści

Menu główne:

Bieżące informacje
KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY
LUTY 2020                                                                                                       W OSTRÓDZIE

Nie oddawajcie złem za zło ani obelgą za obelgę, lecz przeciwnie, błogosławcie, gdyż na to powołani zostaliście, abyście odziedziczyli błogosławieństwo.      1 Piotra 3:9
Niech cię nie opuszcza łaska i prawda, zawiąż je sobie na szyi, wypisz je na tablicy swojego serca! Przyp.3:3

POWOŁANI DO…
Apostoł Piotr doskonale wiedział, o czym pisze i czego oczekuje od osób, którzy powierzyli swoje życie Chrystusowi.
Król Salomon, którego Bóg hojnie obdarował mądrością, dzięki której mógł mądrze sprawować wyroki i prowadzić naród Izraelski, kładzie w tym fragmencie duży nacisk na łaskę i prawdę. To, że mamy je sobie „zawiązać na szyi i wypisać na tablicy naszego serca” nie było ot tak, tylko sobie powiedziane.
Na szyi, aby widzieli wszyscy, że jesteśmy ludźmi prawdy oraz łaski. Nie muszę się tego wstydzić a wprost przeciwnie, pokazać światu, że łaska i prawda mają dla mnie szczególne znaczenie. Nie są one tylko na moich ustach, lecz także w moim sercu. Inaczej mówiąc; w moim życiu chcę się kierować zasadą łaski i prawdy względem moich bliźnich.

Salomon zachęca nas do takiej postawy, która zdecydowanie wskazuje na osobę spójną z tym, co robi i co mówi. Doświadczając łaski Jezusa Chrystusa chcemy innym okazywać łaskę – nie taką, która niczego nie chce, ani sobie nie życzy, ale taką, która potrafi wybaczać, wzmacniać, pocieszać itd.
Na ile, jako człowiek w Chrystusie jestem zmieniony przez łaskę Jezusa Chrystusa?
Na ile pozwoliłem Jemu zmienić moje złe przyzwyczajenia?
Jak często łaska Jezusa dotyka mnie osobiście dzisiaj?
To są pytania, na które tylko my sami znamy odpowiedź.

Pozdrawiam w Jezusie – pastor Zbigniew
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego