Przejdź do treści

Menu główne:

Bieżące informacje
Słowo od Pastora
Umiłowani w Jezusie Chrystusie,
Za nami wakacje i już kilka miesięcy po wakacjach.
Przed nami czas adwentu i świąt a także zakończenie roku i początek nowego. Jak zawsze o tej porze mamy trochę więcej wolnego czasu (tak myślę), chociażby z racji tego, że dzień jest krótszy a wieczory dłuższe. Podejrzewam, że więcej przebywamy w domu i mamy trochę więcej czasu dla swoich bliskich. Osobiście lubię w dłuższe wieczory więcej czasu poświęcić na czytanie dobrej literatury.
Zachęcam do tego, aby mądrze wykorzystywać czas, jaki nam Bóg daje. Ponieważ: Kazn. 3:1
Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę.
W listopadzie 17 i 18 mieliśmy szczególnego gościa. Pastor Mirosław Muszczyński przekonywał i zachęcał nas podczas seminarium Spa Duszy do mądrego wykorzystywania czasu. Co może być gorszego od zaniedbania własnej rodziny? Kilka tygodni temu miałem wizytę            u lekarza. W oczekiwaniu na moją kolejkę, obserwowałem zachowania innych pacjentów.
Widziałem jak młoda mama bardzo była zajęta swoim smartfonem, który, wydaje się, stał się w tym czasie ważniejszy od jej małego ok. czteroletniego synka, który w czasie może dwóch minut, co najmniej dziesięć razy próbował zwrócić swojej mamie na siebie uwagę cicho wołając: mamo, mamo!
Niestety, nie doczekałem się, że mama w końcu zajmie się swoim synkiem. Pomyślałem sobie: jak czuje się to dziecko, które nie może się doprosić na zwrócenie na siebie uwagi. Takich i podobnych sytuacji zauważamy w ostatnim czasie coraz więcej.
Chciałbym sprowokować was do przemyślenia, jak wiele czasu poświęcamy naszym dzieciom.   Co nasze dzieci myślą o nas i jak by odpowiedziały na pytanie: jakimi jesteśmy rodzicami i dziadkami?
Pozdrawiam – pastor Zbigniew
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego