Przejdź do treści

Menu główne:

Bieżące informacje
Różne służby w naszym zborze:
Piotr Węgier
- służba uwielbienia – to grupa osób, które najczęściej rozpoczynają nasze nabożeństwa prowadząc nas w śpiewie i modlitwie ku uwielbieniu naszego Pana. Ćwiczą najczęściej w piątek lub w sobotę, aby w niedzielę razem ze zborem doświadczać piękna i harmonii pieśni Bogu na chwałę. Dziękujemy im za wiele poświęconego czasu w ćwiczeniu swojego warsztatu muzycznego.
Piotr Węgier, Grzegorz Tarnowski, Iza Haratym, Marcin Żegunia, Kuba Żegunia, Oliwia Węgier, Amelia Krajewska, Agata Krajewska, Jola Burzyńska, Oliwia Burzyńska, Szasza Stoliarczuk, Lucyna Węgier, Julia Haratym, Roman Partsei.

Lidia Chojnacka, Agnieszka Kowaczek, Joasia Lipińska – Wtulich, Agata Krajewska.
- służba kobiet – każdego miesiąca w jedną sobotę odbywają się spotkania dla kobiet „Przy studni”. Siostra Dorota Ardziejewska        z Malborka dzieli się dobrymi wykładami i doświadczeniami ewangelii oraz modli się o różne potrzeby osób uczestniczących w tych spotkaniach a rozpoczynane śniadaniem skupiają ok 18 kobiet.

Iza Haratym, Sylwia Skobel, Bogusia Lipińska,
- służba katechetyczna – biblijne nauczanie dzieci jest dla nas ważnym zagadnieniem. Podczas każdego nabożeństwa odbywają się tematyczne lekcje dla dzieci w trzech grupach wiekowych. Mamy zarejestrowany punkt katechetyczny przy SP nr 2 i dziękujemy Bogu za bardzo dobrą współpracę ze szkołą.

Józef Brzeziński
- sprzedaż literatury – na naszym stoisku z literaturą możesz znaleźć wiele ciekawych pozycji (aktualnych i trochę archiwalnych). Również nasz kościelny kwartalnik Słowo i Życie i wiele innych. Zachęcamy do zainteresowania się starymi i nowymi pozycjami książkowymi

 
Oksana Bilous i Kyle Duba
- służba młodzieżowa – spotkania dla młodzieży odbywają się w każdy piątek o godz. 18:00 w małej sali przy naszym kościele. Oprócz tego organizowane są zjazdy i spotkania
młodzieżowe poza naszym zborem integrujące środowiska młodzieży i z innych zborów naszego okręgu i kościołów.

Beniamin Chojnacki, Jan Haratym, Zuzanna Żegunia
- obsługa komputera (nagłośnienie, nagrywanie, wyświetlanie tekstów pieśni itp.)

Zygmunt Hoffman
- strona internetowa naszego zboru – można na niej znaleźć wiele potrzebnych informacji, aktualne i archiwalne kazania, słowo od pastora, informator zborowy, ogłoszenia z każdej minionej niedzieli, rys historyczny naszego zboru, świadectwo naszej wiary itp. Chcielibyśmy rozszerzyć naszą stronę o kilka działów m.in. o: świadectwa, galerię zdjęć, polecana książka, dział młodzieżowy, konferencje i inne – www.kchostroda.pl

Służba charytatywna - zastanawiamy się nad potrzebą otwarcia służby charytatywnej zboru. Jej celem byłoby wspieranie osób najbardziej potrzebujących oraz pomoc tym, którzy z różnych powodów nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami w życiu. Mamy takie osoby wśród nas i dlatego poszukujemy osobę lub osoby, które chciałyby się podjąć tego wspaniałego zadania.
Sasza Stoliarchuk
- konserwacja obiektu – wszelkie naprawy i bieżące potrzeby techniczne naszego budynku zborowego na co dzień bardzo dobrze ogarnia nasz brat z Ukrainy. Sasza jest pastorem, który zdecydował zamieszkać w Polsce i wybrał wraz z małżonką Alioną i synem Romanem nasz zbór. Dziękujemy Bogu za to, że obdarował Saszę wieloma darami, które przydają się w jego służbie.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego